mamici si copii
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

WWW.EROUDEPOVESTE.RO te invita la concurs ! NOU !!!

+17
alinagherman
della
AlinaS
Hellenaa
florares
FETITA CU BIGUDIURI
lilique
cri_pufos
analis
cristinaachim
mary24
simona
rucsandra
ErouDePoveste
anuta22
bubulinutza
miky_28
21 participanți

Pagina 4 din 4 Înapoi  1, 2, 3, 4

In jos

WWW.EROUDEPOVESTE.RO te invita la concurs ! NOU  !!! - Pagina 4 Empty Re: WWW.EROUDEPOVESTE.RO te invita la concurs ! NOU !!!

Mesaj Scris de adyna_2k6 Sam Iun 06, 2009 5:13 am

super lili ...numai cat imi amintesc un pic ma bufneste rasul LAUGHFING LAUGHFING
adyna_2k6
adyna_2k6
supervip
supervip

feminin
Numarul mesajelor : 3473
Varsta : 45
Localizare : acasa cu familia..Italy(Bologna)
Joburi/Distractii : fac sport in fiecare zi
Stare de spirit : vesela si fericita
zodia ta : WWW.EROUDEPOVESTE.RO te invita la concurs ! NOU  !!! - Pagina 4 Rac
. : WWW.EROUDEPOVESTE.RO te invita la concurs ! NOU  !!! - Pagina 4 683429w1nqpcirhr
Data de inscriere : 24/02/2009

http://www.hi5.com/friend/profile/displayProfile.do?userid=13386

Sus In jos

WWW.EROUDEPOVESTE.RO te invita la concurs ! NOU  !!! - Pagina 4 Empty Re: WWW.EROUDEPOVESTE.RO te invita la concurs ! NOU !!!

Mesaj Scris de mary24 Sam Iun 06, 2009 6:43 pm

bravo adyna tare haioasa esti chira te admir mult............ si eu numai prosti am facut cind eram mica am cazut si in urzici avea bunica linga casa un pom cu cirese si eu ca nebutanica surorile mele erau mai mic si nu puteau sa ajunga bine la crengi si eu mam intins ,sa iau cirese si am cazut in urzici vai fetelor ce o fost pe mine numai besici ca eram si in pantalon scurt si tricou am plins nu mai stia saraca bunica ce sa-mi faca cu lapte acru mo dat pe piele dar degeaba ,nu mio mai trebuit cirese ,paia alta mergeam prin gradini parasite noi asa stiam ca sunt dar erau ale oamenilor dupa mere de vara si ne-au prins un om si eu cu inca un baiat de la tara ne-am urcat in pom si el nu o vrut sa ne lasa sa ne dam jos ne-o facut sa plingem ca ne tine acolo pina seara vaiiiiiiii numai aventuri am avut si eu ,dar una din surorile mele so dus la bunica si o venit sarac intr-un suflet si io zis la omu ala sa ne lase sa ne dam jos ca nu se mai intimpla si sa vedeti ne-au luat si merele ...........si faza tare acum cind o murit bunica sia adus omu ala aminte cit ca acum este tare batrin ..........mo intrebat mai ti minte cind te-am tinut in pom ca ai furat mere .........mo facut sa rid ...........multe aventuri am avut si eu la tara ca noi acolo ne petreceam vacantele.
mary24
mary24
supermoderator
supermoderator

feminin
Numarul mesajelor : 18093
Varsta : 46
Localizare : alaturi de voi
Joburi/Distractii : o mamica fericita
Stare de spirit : heppy
zodia ta : WWW.EROUDEPOVESTE.RO te invita la concurs ! NOU  !!! - Pagina 4 Leu
. : WWW.EROUDEPOVESTE.RO te invita la concurs ! NOU  !!! - Pagina 4 683429w1nqpcirhr
Data de inscriere : 18/10/2008

Sus In jos

WWW.EROUDEPOVESTE.RO te invita la concurs ! NOU  !!! - Pagina 4 Empty Re: WWW.EROUDEPOVESTE.RO te invita la concurs ! NOU !!!

Mesaj Scris de adyna_2k6 Dum Iun 07, 2009 8:46 pm

ma bucur fetelor ca v-au placut pataniile mele...am spus-o si o mai spus-o imi pare rau ca nu am poze aici sa vedeti ce fata de copil "cuminte"aveam..
fain mary..si eu de cate ori nu am fost izgonita din gradinile oamenulor cu bolovani LAUGHFING
haideti sa va mai spun una...
eram la tara la bunnica si closca abia scosese pui...vroiam si eu sa pun mana pe un puisor dar atat closca cat si bunicamea cu ochii pe mine...asa ca ce am facut fetelor dupa ce a plecat bunicamea in curte am pus un lighean peste un pui l-am impins sub pat apoi m-am uschit sa nu sara closca pe mine...am plecat la joaca si am uitat de pui...dupa vreo cateva ore o aud pe bunicamea..ADYNA AI OMORAT PUIU FIRAI TU SA FII...eu eram in spatele casei...mai fetelor cand am auzit am inceput sa fug prin porumb de-mi scaparau picioarele si bunicamea dupa mine...mai fata stai asa nu mai fuge striga bunicamea..eu de colo...nu ca tu ma bati..mai nu te bat..stai asa ca eu sunt batrana si nu mai pot...si uita-ti asa am alergat-o pe bunicamea vreo cateva ture de gradina si prin porumbul care era de vreo 2m LAUGHFING
imi este foarte dor de ea..mai ales ca anul trecut a murit cand eu eram aici si nici macar nu am stiut...mama nu a vrut sa-mi spuna ptr. ca o iubeam prea mult..abia cand am ajuns acasa mi-a spus..imi doream foarte mult sa o vad..aproape tot drumul de la aeroport pana acasa le spuneam la alor mei ca vreau sa ajung mai repede la ea sa o vad.. SAD dar nu am ajuns la timp..am ajuns mai tarziu cu 3 saptamani..
adyna_2k6
adyna_2k6
supervip
supervip

feminin
Numarul mesajelor : 3473
Varsta : 45
Localizare : acasa cu familia..Italy(Bologna)
Joburi/Distractii : fac sport in fiecare zi
Stare de spirit : vesela si fericita
zodia ta : WWW.EROUDEPOVESTE.RO te invita la concurs ! NOU  !!! - Pagina 4 Rac
. : WWW.EROUDEPOVESTE.RO te invita la concurs ! NOU  !!! - Pagina 4 683429w1nqpcirhr
Data de inscriere : 24/02/2009

http://www.hi5.com/friend/profile/displayProfile.do?userid=13386

Sus In jos

WWW.EROUDEPOVESTE.RO te invita la concurs ! NOU  !!! - Pagina 4 Empty Re: WWW.EROUDEPOVESTE.RO te invita la concurs ! NOU !!!

Mesaj Scris de mary24 Dum Iun 07, 2009 8:53 pm

sunt amintiri frumoase adyna chiar as mai vrea sa mai traiesc acele clipe ............si copii nosti as vrea sa fie cum am fost noi ,sa aiva jocurile ca ale nostre .imi pare rau de bunica ta si am mea nu ami este imi este enorm dor de ea si multe imi aduc si eu aminte ce ne mai certa saracuta si nu ne spunea la painti si ne facea toate poftele ce vroiam noi indiferent la ce ora era seara sau dimineata avea treaba sau nu ea ne facea ce doream noi mai ales tin minte ca ne placea mult .......placinta cu malai de porumb ..........nu stiu dac din voi a mincat asa ceva dar va zic ca era minunata placinta ........mio zis o data si mie reteta dar nu mio iesit asa cum o facea ea .........amintiri de neuitat toata viata.
mary24
mary24
supermoderator
supermoderator

feminin
Numarul mesajelor : 18093
Varsta : 46
Localizare : alaturi de voi
Joburi/Distractii : o mamica fericita
Stare de spirit : heppy
zodia ta : WWW.EROUDEPOVESTE.RO te invita la concurs ! NOU  !!! - Pagina 4 Leu
. : WWW.EROUDEPOVESTE.RO te invita la concurs ! NOU  !!! - Pagina 4 683429w1nqpcirhr
Data de inscriere : 18/10/2008

Sus In jos

WWW.EROUDEPOVESTE.RO te invita la concurs ! NOU  !!! - Pagina 4 Empty Re: WWW.EROUDEPOVESTE.RO te invita la concurs ! NOU !!!

Mesaj Scris de adyna_2k6 Dum Iun 07, 2009 11:15 pm

da mary asa este...faceam o gramada de boacane si nu ma spunea deloc la ai mei... WWW.EROUDEPOVESTE.RO te invita la concurs ! NOU  !!! - Pagina 4 503302

mi-am mai adus aminte de inca o pozna de a mea..
aveam un vecin in bloc cu vreo 5 ani mai mare decat mine si nu-l suportam deloc...intr-una din zile il vad ca trecea pe langa bloc si i-au o rosie sa i-o arunc in cap...o arunc intru repede in casa si incep sa rad...dupa vreo cateva minute suna la usa...deskid usa si cand il vad pe taicamiu tot numai rosii si plin de nervi...el de colo sa vezi ce le fac eu la astea a lui corcodel(era un vecin de al nostru care avea 4 fete si toate "cuminti"..eu cand am auzit am tacut nu am zis nimik...seara cand a venit taicasu de la munca s-a dus taicamiu la el si ia spus de cele intamplate...nu va spun fetelor ca au mancat o bataie saracele..ele ziceau ca nu au facut asa ceva si taicasu tot le ardea cu cureaua... LAUGHFING LAUGHFING abia in coace chiar de cand m-am casatorit le-am povestit alor mei de acea nazbatie..

face maicamea plachie de peste...vine in camera sii zice lui taicamiu..tasule am iesit o plachie asa de buna..sa se raceasca si sa mergem sa mancam...eu cand am auzit tiptil tptil ma indrept spre usa si dau sa ies din camera..maicamea de colo..unde te duci?..e cu o fata de copil cuminte si cu un zambet larg ma duc la mine in camera sa ma joc..am iesit si direct la bucatarie sa gust si eu sa vad cum a iesit plachia...ma urc pe scaun si cad cu tot cu oala de plachie si cu saunul in cap...mi-am spart si capul...am si acum semnul in cap de la scaun...cand au auzit ai mei au venit in bucatarie intr-o fuga de nu mai stiau saraci de ei...cand m-au vazut si cu plachie pe mine si cu sange..si-au pus amundoi mainile in cap saraci... LAUGHFING LAUGHFING
adyna_2k6
adyna_2k6
supervip
supervip

feminin
Numarul mesajelor : 3473
Varsta : 45
Localizare : acasa cu familia..Italy(Bologna)
Joburi/Distractii : fac sport in fiecare zi
Stare de spirit : vesela si fericita
zodia ta : WWW.EROUDEPOVESTE.RO te invita la concurs ! NOU  !!! - Pagina 4 Rac
. : WWW.EROUDEPOVESTE.RO te invita la concurs ! NOU  !!! - Pagina 4 683429w1nqpcirhr
Data de inscriere : 24/02/2009

http://www.hi5.com/friend/profile/displayProfile.do?userid=13386

Sus In jos

WWW.EROUDEPOVESTE.RO te invita la concurs ! NOU  !!! - Pagina 4 Empty Re: WWW.EROUDEPOVESTE.RO te invita la concurs ! NOU !!!

Mesaj Scris de monica_2008 Lun Iun 08, 2009 9:40 pm

inca nu s-a ales castigatorul?
monica_2008
monica_2008
moderator
moderator

feminin
Numarul mesajelor : 13728
Varsta : 53
Localizare : Baia-Mare
Stare de spirit : happy
zodia ta : WWW.EROUDEPOVESTE.RO te invita la concurs ! NOU  !!! - Pagina 4 Fecioara
. : WWW.EROUDEPOVESTE.RO te invita la concurs ! NOU  !!! - Pagina 4 683429w1nqpcirhr
Data de inscriere : 20/10/2008

https://happy-family.1forum.biz

Sus In jos

WWW.EROUDEPOVESTE.RO te invita la concurs ! NOU  !!! - Pagina 4 Empty Re: WWW.EROUDEPOVESTE.RO te invita la concurs ! NOU !!!

Mesaj Scris de simona Mier Iun 10, 2009 5:58 pm

am sal invit pe arpi sa aleaga castigatorii ...dar am inteles ca e bolnav ,
cu siguranta va veni!
simona
simona
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 16699
Varsta : 41
Localizare : VALCANI,jud timis
Joburi/Distractii : prietenele mele din forum,poop !
Stare de spirit : o mamica implinita !!!!!!
zodia ta : WWW.EROUDEPOVESTE.RO te invita la concurs ! NOU  !!! - Pagina 4 Capricorn
. : WWW.EROUDEPOVESTE.RO te invita la concurs ! NOU  !!! - Pagina 4 683429w1nqpcirhr
Data de inscriere : 17/10/2008

https://happy-family.1forum.biz

Sus In jos

WWW.EROUDEPOVESTE.RO te invita la concurs ! NOU  !!! - Pagina 4 Empty Re: WWW.EROUDEPOVESTE.RO te invita la concurs ! NOU !!!

Mesaj Scris de simona Mar Iul 07, 2009 11:50 pm

fetelorrr , arpi a revenit , mai asteptam pozne si poze ...pe ultima suta de metrii!!!!!!!

haideti !
simona
simona
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 16699
Varsta : 41
Localizare : VALCANI,jud timis
Joburi/Distractii : prietenele mele din forum,poop !
Stare de spirit : o mamica implinita !!!!!!
zodia ta : WWW.EROUDEPOVESTE.RO te invita la concurs ! NOU  !!! - Pagina 4 Capricorn
. : WWW.EROUDEPOVESTE.RO te invita la concurs ! NOU  !!! - Pagina 4 683429w1nqpcirhr
Data de inscriere : 17/10/2008

https://happy-family.1forum.biz

Sus In jos

WWW.EROUDEPOVESTE.RO te invita la concurs ! NOU  !!! - Pagina 4 Empty Re: WWW.EROUDEPOVESTE.RO te invita la concurs ! NOU !!!

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 4 din 4 Înapoi  1, 2, 3, 4

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum