mamici si copii
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Haideti sa ne dam mana pentru ANDU! Ajutor umanitar

5 participanți

In jos

Haideti sa ne dam mana pentru ANDU! Ajutor umanitar Empty Haideti sa ne dam mana pentru ANDU! Ajutor umanitar

Mesaj Scris de Raluca.V Sam Oct 31, 2009 8:55 pm

ANDU un baietel de doar 4 anisori se lupta pentru viata lui...sa-l ajutam sa castige lupta cu boala cumplita...haide-ti sa fim INGERI pentru acest micut...
Va astept , sa dam mana....faptele bune nu se fac doar in post...se fac atunci cand e nevoie de
ajutor...sa daruim din suflet...chiar si 1 Euro...e mult, e putin?...De voi depinde...

1 EURO TE FACE UN INGER PENTRU ANDU!
ANDU are nevoie de 30 000 ingeri....multi?! putini?!

ARATA CA ITI PASA DE DUREREA UNUI COPIL NEVINOVAT!

DRAMA lui ANDU o gasiti urmand link-urile de mai jos:
https://www.youtube.com/watch?v=TpcRAfAAB6U
http://www.intepatdefluturas.blogspot.com/

BRD sucursala Floreasca-Bucuresti

RON: RO74BRDE445SV16715654450
EURO: RO03BRDE445SV16716104450
TITULAR DE CONT : MARIUS-EMIL NICUT-tatal
COD SWIFT: BRDEROBU
cont Paypal : mariusnicut@gmail.com

VA MULTUMESC!
Raluca.V
Raluca.V
membru incepator
membru incepator

feminin
Numarul mesajelor : 35
Varsta : 44
Localizare : Verona-IT
. : Haideti sa ne dam mana pentru ANDU! Ajutor umanitar 683429w1nqpcirhr
Data de inscriere : 30/10/2009

Sus In jos

Haideti sa ne dam mana pentru ANDU! Ajutor umanitar Empty Re: Haideti sa ne dam mana pentru ANDU! Ajutor umanitar

Mesaj Scris de Raluca.V Sam Oct 31, 2009 9:17 pm

Dragi parinti si nu numai...stiu ca trecem printr-o perioada de criza...toti avem problemele noastre de zi cu zi...rate,facturi si o groaza de cheltuieli...DAR...1Euro nu ne imbogateste si nici nu ne SARACESTE...insa pe micutul ANDU il vor ajuta sa invinga boala si sa TRAIASCA!
Va astept sa ne dam mana ...sa fim INGERI pentru ANDU!
VA MULTUMESC!
Raluca.V
Raluca.V
membru incepator
membru incepator

feminin
Numarul mesajelor : 35
Varsta : 44
Localizare : Verona-IT
. : Haideti sa ne dam mana pentru ANDU! Ajutor umanitar 683429w1nqpcirhr
Data de inscriere : 30/10/2009

Sus In jos

Haideti sa ne dam mana pentru ANDU! Ajutor umanitar Empty Re: Haideti sa ne dam mana pentru ANDU! Ajutor umanitar

Mesaj Scris de Raluca.V Dum Noi 01, 2009 9:16 pm

"Mutand muntii din loc
Traiau odata in Anzi doua triburi de razboinici--unul locuia la poalele muntilor, iar altul sus pe creste. Intr-o zi, cei care locuiau pe munte i-au invadat pe cei de la poalele muntilor, si ca prada de razboi, au rapit un copil si l-au dus cu ei sus in munti.
Oamenii de la poale nu stiau cum sa urce pe munte...nu cunosteau nici potecile folosite de munteni si nici nu stiau unde se ascund muntenii sau cum sa mearga pe urmele lor pe potecile abrupte.
Dar chiar si asa, ei i-au trimis pe cei mai buni razboinici ai lor, sa urce muntele si sa aduca copilul inapoi acasa.
Razboinicii au incercat o metoda, apoi alta, dar nu au reusit sa urce. Au luat-o pe o poteca, pe urma pe alta...insa dupa mai multe zile de efort nu urcasera decat vreo doua sute de metri.
Deznadajduiti si neputinciosi, hotarara ca au pierdut lupta si se pregatira sa se inapoieze in satul lor. Isi impachetau lucrurile ca sa coboare in vale, cand au vazut-o pe mama copilului indreptandu-se spre ei... Si-au dat seama ca ea, cobora muntele pe care ei nu reusisera sa-l urce.
Apoi au vazut ca-l avea, legat pe spate, pe baietelul ei. Cum e posibil?
Unul din ei i-a dat binete si a zis:
- Noi nu am reusit sa urcam pe munte. Cum de ai izbutit tu, cand noi, cei mai puternici barbati din sat, am ratat?
Femeia dadu din umeri si spuse:
-NU ERA COPILUL VOSTRU... "
Raluca.V
Raluca.V
membru incepator
membru incepator

feminin
Numarul mesajelor : 35
Varsta : 44
Localizare : Verona-IT
. : Haideti sa ne dam mana pentru ANDU! Ajutor umanitar 683429w1nqpcirhr
Data de inscriere : 30/10/2009

Sus In jos

Haideti sa ne dam mana pentru ANDU! Ajutor umanitar Empty Re: Haideti sa ne dam mana pentru ANDU! Ajutor umanitar

Mesaj Scris de Raluca.V Dum Noi 01, 2009 9:22 pm

Haideti sa ne dam mana pentru ANDU! Ajutor umanitar Cateterfarastartlock

Haideti sa ne dam mana pentru ANDU! Ajutor umanitar 8theodorandreinicut1
Raluca.V
Raluca.V
membru incepator
membru incepator

feminin
Numarul mesajelor : 35
Varsta : 44
Localizare : Verona-IT
. : Haideti sa ne dam mana pentru ANDU! Ajutor umanitar 683429w1nqpcirhr
Data de inscriere : 30/10/2009

Sus In jos

Haideti sa ne dam mana pentru ANDU! Ajutor umanitar Empty Re: Haideti sa ne dam mana pentru ANDU! Ajutor umanitar

Mesaj Scris de simona Dum Noi 01, 2009 9:34 pm

vai saracul ....offff doamne cate probleme ! Haideti sa ne dam mana pentru ANDU! Ajutor umanitar 612984
simona
simona
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 16699
Varsta : 41
Localizare : VALCANI,jud timis
Joburi/Distractii : prietenele mele din forum,poop !
Stare de spirit : o mamica implinita !!!!!!
zodia ta : Haideti sa ne dam mana pentru ANDU! Ajutor umanitar Capricorn
. : Haideti sa ne dam mana pentru ANDU! Ajutor umanitar 683429w1nqpcirhr
Data de inscriere : 17/10/2008

https://happy-family.1forum.biz

Sus In jos

Haideti sa ne dam mana pentru ANDU! Ajutor umanitar Empty Re: Haideti sa ne dam mana pentru ANDU! Ajutor umanitar

Mesaj Scris de marika Dum Noi 01, 2009 10:51 pm

am citit despre cazul lui Andu
off saracutu cat de mult sufera
multa putere parintilor!
Sa dea Dumnezeu ca Andu sa se vindece!Ma rog pt acest micut,si pt parinti sa lupte pt puiutul lor drag!
marika
marika
supervip
supervip

feminin
Numarul mesajelor : 1957
Varsta : 43
Localizare : Cluj-Napoca
zodia ta : Haideti sa ne dam mana pentru ANDU! Ajutor umanitar Gemeni
. : Haideti sa ne dam mana pentru ANDU! Ajutor umanitar 683429w1nqpcirhr
Data de inscriere : 01/03/2009

Sus In jos

Haideti sa ne dam mana pentru ANDU! Ajutor umanitar Empty Re: Haideti sa ne dam mana pentru ANDU! Ajutor umanitar

Mesaj Scris de mary24 Lun Noi 02, 2009 5:56 am

am intrat si eu pe saitul lasta de Raluca
doamneeee multa durere ,pt acest copilas
imi pare rau pt el sa dea D-zeu sa se faca bine sa nu mai sufere .Este un copilas frumos si nu trebuie sa sufere atit nici el nici alti copilasi care sunt bolnavi si lupta pt viata lor .
mary24
mary24
supermoderator
supermoderator

feminin
Numarul mesajelor : 18093
Varsta : 46
Localizare : alaturi de voi
Joburi/Distractii : o mamica fericita
Stare de spirit : heppy
zodia ta : Haideti sa ne dam mana pentru ANDU! Ajutor umanitar Leu
. : Haideti sa ne dam mana pentru ANDU! Ajutor umanitar 683429w1nqpcirhr
Data de inscriere : 18/10/2008

Sus In jos

Haideti sa ne dam mana pentru ANDU! Ajutor umanitar Empty Re: Haideti sa ne dam mana pentru ANDU! Ajutor umanitar

Mesaj Scris de Raluca.V Lun Noi 02, 2009 8:06 am

Asa este ...trist dar adevarat!
Dar mai trist este faptul ca oamenii in fata acestor probleme raman indiferenti sau chiar mai rau ...trateaza totul dur...cu rautate.
Raluca.V
Raluca.V
membru incepator
membru incepator

feminin
Numarul mesajelor : 35
Varsta : 44
Localizare : Verona-IT
. : Haideti sa ne dam mana pentru ANDU! Ajutor umanitar 683429w1nqpcirhr
Data de inscriere : 30/10/2009

Sus In jos

Haideti sa ne dam mana pentru ANDU! Ajutor umanitar Empty Re: Haideti sa ne dam mana pentru ANDU! Ajutor umanitar

Mesaj Scris de marika Lun Noi 02, 2009 12:18 pm

Raluca,eu nu cred ca oamenii sunt indiferenti la suferinta unui copil...de ce spui asta?
Poate multi nu gasesc cuvintele pt a se adresa familiei...cei mai multi care ajuta(si aici ma refer la ajutor financiar)prefera sa ramana anonimi..
marika
marika
supervip
supervip

feminin
Numarul mesajelor : 1957
Varsta : 43
Localizare : Cluj-Napoca
zodia ta : Haideti sa ne dam mana pentru ANDU! Ajutor umanitar Gemeni
. : Haideti sa ne dam mana pentru ANDU! Ajutor umanitar 683429w1nqpcirhr
Data de inscriere : 01/03/2009

Sus In jos

Haideti sa ne dam mana pentru ANDU! Ajutor umanitar Empty Re: Haideti sa ne dam mana pentru ANDU! Ajutor umanitar

Mesaj Scris de Ana Lun Noi 02, 2009 8:38 pm

Asa e Marika.sa stii ca ai dreptate.nu cred ca cine poate ,nu ajuta.iar cei care pot ajuta doar moral,cred ca si-au spus cuvintul,deja.
E tare greu sa vezi acesti copiii cum sufera.ce vina au ei?Noi mamicile,sintem aici , alaturi de mamica lui,macar cu sufletul si cu rugamintea ,ca Dzeu sa se indure de acest sufletel mic,si sa-l ajute sa treaca peste acest obstacol.
multa sanatate si putere !
Ana
Ana
supervip
supervip

feminin
Numarul mesajelor : 2517
Varsta : 41
Localizare : italia
Joburi/Distractii : timpul petrecut cu familia
Stare de spirit : o mamica fericita
. : Haideti sa ne dam mana pentru ANDU! Ajutor umanitar 683429w1nqpcirhr
Data de inscriere : 25/08/2009

Sus In jos

Haideti sa ne dam mana pentru ANDU! Ajutor umanitar Empty Re: Haideti sa ne dam mana pentru ANDU! Ajutor umanitar

Mesaj Scris de Raluca.V Lun Noi 02, 2009 9:27 pm

Dragele mele recunosc ca m-am lasat putin dusa de val ...am spus asa bazandu-ma pe un fapt care m-a dezamagit tare SURPRISED :

DAR VOI AVETI DREPTATE ...SUNT CONSTIENTA CA SUNT MULTE PERSOANE CARE AJUTA "DIN UMBRA"...SUNT ALATURI DE ANDU PRIN RUGACIUNE ,ALATURI DE FAMILIA LUI PRIN O VORBA BUNA"care recunosc ,e destul e greu sa o rostesti in astfel de momente...nu se gasesc cuvinte...si eu stiu foarte bine asta"!
MULTUMESC DIN SUFLET TUTUROR !
Imi cer scuze pentru iesirea mea...era ceva personal ...si m-am descarcat aici la voi. Haideti sa ne dam mana pentru ANDU! Ajutor umanitar 678577
Raluca.V
Raluca.V
membru incepator
membru incepator

feminin
Numarul mesajelor : 35
Varsta : 44
Localizare : Verona-IT
. : Haideti sa ne dam mana pentru ANDU! Ajutor umanitar 683429w1nqpcirhr
Data de inscriere : 30/10/2009

Sus In jos

Haideti sa ne dam mana pentru ANDU! Ajutor umanitar Empty Re: Haideti sa ne dam mana pentru ANDU! Ajutor umanitar

Mesaj Scris de marika Mar Noi 03, 2009 1:58 am

kiss Raluca,n-am luat-o in nume de rau ceea ce ai spus despre oamenii care sunt indiferenti...
sunt constienta ca exista si persoane carora nu le pasa de nimeni si nimic...insa cred ca exista mai multi care ajuta,doar ca e mai usor sa-i observam pe cei indiferenti decat pe cei carora chiar le pasa..
n-ai de ce sa-ti ceri scuze...poti sa spui oricand ce gandesti,chiar daca nu-i de bine...
respectam parerea fiecaruia!
Haideti sa ne dam mana pentru ANDU! Ajutor umanitar 678577
Micutule Andu,lupta in continuare puiut scump...o sa vezi ca vei reusi sa invingi boala! 15
Sa dea Dumnezeu sa strangeti suma necesara pt a-l salva pe Andu!
marika
marika
supervip
supervip

feminin
Numarul mesajelor : 1957
Varsta : 43
Localizare : Cluj-Napoca
zodia ta : Haideti sa ne dam mana pentru ANDU! Ajutor umanitar Gemeni
. : Haideti sa ne dam mana pentru ANDU! Ajutor umanitar 683429w1nqpcirhr
Data de inscriere : 01/03/2009

Sus In jos

Haideti sa ne dam mana pentru ANDU! Ajutor umanitar Empty Re: Haideti sa ne dam mana pentru ANDU! Ajutor umanitar

Mesaj Scris de Raluca.V Mar Noi 03, 2009 3:30 am

marika a scris:kiss Raluca,n-am luat-o in nume de rau ceea ce ai spus despre oamenii care sunt indiferenti...
sunt constienta ca exista si persoane carora nu le pasa de nimeni si nimic...insa cred ca exista mai multi care ajuta,doar ca e mai usor sa-i observam pe cei indiferenti decat pe cei carora chiar le pasa..
n-ai de ce sa-ti ceri scuze...poti sa spui oricand ce gandesti,chiar daca nu-i de bine...
respectam parerea fiecaruia!
Haideti sa ne dam mana pentru ANDU! Ajutor umanitar 678577
Micutule Andu,lupta in continuare puiut scump...o sa vezi ca vei reusi sa invingi boala! 15
Sa dea Dumnezeu sa strangeti suma necesara pt a-l salva pe Andu!



Multumesc pentru intelegere ,Marika! pup
Cu Dumnezeu inainte!
Raluca.V
Raluca.V
membru incepator
membru incepator

feminin
Numarul mesajelor : 35
Varsta : 44
Localizare : Verona-IT
. : Haideti sa ne dam mana pentru ANDU! Ajutor umanitar 683429w1nqpcirhr
Data de inscriere : 30/10/2009

Sus In jos

Haideti sa ne dam mana pentru ANDU! Ajutor umanitar Empty Re: Haideti sa ne dam mana pentru ANDU! Ajutor umanitar

Mesaj Scris de Raluca.V Mar Noi 03, 2009 9:24 am

CARAMIDA SI COMPASIUNEA

- Din intelepciunea Indiana -

Un tanar director executiv, conducea pe strada, putin cam prea repede, noul sau Jaguar. Era atent la copiii ce ar fi putut tasni de dupa masinile parcate, si a incetinit atunci cand a crezut ca a vazut ceva. Pe masura ce masina sa trecea, nici un copil nu a aparut. In schimb, o caramida a lovit una din portierele Jaguarului.

A apasat pe frana si a intors Jaguarul inapoi, la locul unde fusese lovit de caramida. A sarit furios din masina, a pus mina pe primul copil intalnit in cale si l-a lovit de o masina parcata, tipand:
- Ce a fost asta si cine esti tu? Ce crezi ca faci? Aceasta este o masina noua si caramida pe care ai aruncat-o te va costa multi bani. De ce ai facut asta?
Copilul era speriat.
- Va rog, domnule, va rog, imi pare rau dar nu stiam ce altceva sa fac, a explicat el. Am aruncat caramida pentru ca nimeni altcineva nu v-ar fi oprit...
Cu lacrimile siroind pe obraji, copilul a aratat ceva langa masina parcata.
- Este fratele meu, a spus co[pilul. A luat curba gresit si a cazut de pe scaunul cu rotile, iar eu nu pot sa-l ridic inapoi.

Trist, copilul i-a cerut apoi, directorului:
- Ma ajutati va rog sa-l pun inapoi in scaunul cu rotile? Este ranit si e prea greu pentru mine.

Miscat de cuvintele copilului, soferul a inghitit cu greu nodul pe care-l simtea in gat. Rapid, el a ridicat copilul handicapat inapoi in scaunul sau, apoi a luat o batista si i-a bandajat zgarieturile si taieturile. Totul arata ca si cum ar fi facut o treaba buna.
- Multumesc si Domnul sa te binecuvanteze, i-a spus copilul recunoscator, strainului.

Prea miscat pentru a mai putea vorbi, omul pur si simplu a privit copilul cum impingea scaunul cu rotile a fratelui sau in josul drumului, spre casa lor.
Jaguarul a facut un drum lung si incet inapoi.
Stricaciunea era foarte vizibila, dar soferul nu a reparat-o niciodata. El a pastrat urma de pe portiera, astfel incat sa-si aminteasca oricand de mesajul primit:

NU TRECE PRIN VIATA PREA REPEDE,ASTFEL INCAT CINEVA SA FIE NEVOIT SA ARUNCE O CARAMIDA IN TINE,CA SA-TI CAPTEZE ATENTIA!

DUMNEZEU LE SOPTESTE SUFLETELOR NOASTRE SI LE VORBESTE INIMILOR NOASTRE.CATEODATA CAND NU AVEM TIMP SA ASCULTAM EL ARUNCA O CARAMIDA IN NOI.ESTE ALEGEREA NOASTRA SA ASCULTAM SAU NU!
Raluca.V
Raluca.V
membru incepator
membru incepator

feminin
Numarul mesajelor : 35
Varsta : 44
Localizare : Verona-IT
. : Haideti sa ne dam mana pentru ANDU! Ajutor umanitar 683429w1nqpcirhr
Data de inscriere : 30/10/2009

Sus In jos

Haideti sa ne dam mana pentru ANDU! Ajutor umanitar Empty Re: Haideti sa ne dam mana pentru ANDU! Ajutor umanitar

Mesaj Scris de Raluca.V Vin Noi 06, 2009 6:52 am

Vreau sa traiesc! Ajuta-ma si tu! BRD sucursala Floreasca, Bucuresti; RON:RO74BRDE445SV16715654450; EURO:RO03BRDE445SV16716104450; TITULAR DE CONT :MARIUS-EMIL NICUT-tatal; SWIFT cod: BRDEROBU ; CONT PAYPAL: mariusnicut@gmail.com Date de contact: 0723027869; +39 3280573395

https://2img.net/r/ihimizer/img145/2258/cateterfarastartlock.jpg
Raluca.V
Raluca.V
membru incepator
membru incepator

feminin
Numarul mesajelor : 35
Varsta : 44
Localizare : Verona-IT
. : Haideti sa ne dam mana pentru ANDU! Ajutor umanitar 683429w1nqpcirhr
Data de inscriere : 30/10/2009

Sus In jos

Haideti sa ne dam mana pentru ANDU! Ajutor umanitar Empty Re: Haideti sa ne dam mana pentru ANDU! Ajutor umanitar

Mesaj Scris de Raluca.V Vin Noi 13, 2009 6:15 am

Articolul din Libertatea!

[url=http://libertatea.ro/stire/va-rog-sa-mi-sa...lul-264279.html ]http://libertatea.ro/stire/va-rog-sa-mi-sa...lul-264279.html [/url]
Raluca.V
Raluca.V
membru incepator
membru incepator

feminin
Numarul mesajelor : 35
Varsta : 44
Localizare : Verona-IT
. : Haideti sa ne dam mana pentru ANDU! Ajutor umanitar 683429w1nqpcirhr
Data de inscriere : 30/10/2009

Sus In jos

Haideti sa ne dam mana pentru ANDU! Ajutor umanitar Empty Re: Haideti sa ne dam mana pentru ANDU! Ajutor umanitar

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum