mamici si copii
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

10 "trucuri" care taie foamea

+3
anka9mai
mary24
georgiana-francesca
7 participanți

In jos

10 "trucuri" care taie foamea Empty 10 "trucuri" care taie foamea

Mesaj Scris de georgiana-francesca Dum Oct 04, 2009 2:37 am

1)Sunteti invitate la masa. Inainte de a pleca de acasa, luati o lingura de lapte praf si lasati-o sa se topeasca in gura. „Bomba” cu albumina taie pofta de mancare.

2)Serviti la masa apa cu cateva cuburi de gheata (intr-o cana). Reduce automat consumul de vin si de bere.

3)Evitati combinatia dulce-sarat, pentru ca produce pofta de mancare.

4)Beti in fiecare dimineata, pe stomacul gol, un pahar de apa cu o lingurita de otet de mere. Este diuretic, dezintoxicant si intensifica arderea grasimilor.

5)Inainte de a servi supele sau sosurile preparate de dvs., inlaturati stratul de grasime.

6)Mestecati bine mancarea. Cei care o inghit repede inghit si mult aer si se simt balonati.

7)Dupa o masa copioasa, consumati in loc de digestiv (alcool), o ceasca de ceai de menta. Economisiti cel putin 60 kcalorii.

8)Renuntati la lichioruri dulci si la bauturi aperitive. Nu consumati decat vin alb sau rosu. Iar in privinta sampaniei, trebuie evitata cea dulce, care contine mai mult zahar.

9)Planificati-va cel putin 30 de minute pentru fiecare masa principala. Mancati incet, pentru ca senzatia de saturatie se instaleaza abia dupa 15-20 de minute. Cei care nu tin seama de asta mananca prea mult.

10)O ceasca de zeama de supa sau o portie de salata de legume potolesc foamea. Veti manca mai putin din felul principal.

10 "trucuri" care taie foamea 682529_trashbox_148
georgiana-francesca
georgiana-francesca
moderator
moderator

feminin
Numarul mesajelor : 7511
Varsta : 42
Localizare : comanesti/bacau
Joburi/Distractii : agent publicitar
Stare de spirit : vesela si energica
zodia ta : 10 "trucuri" care taie foamea Sagetator
. : 10 "trucuri" care taie foamea 683429w1nqpcirhr
Data de inscriere : 18/10/2008

Sus In jos

10 "trucuri" care taie foamea Empty Re: 10 "trucuri" care taie foamea

Mesaj Scris de mary24 Vin Oct 30, 2009 10:57 pm

foarte interesant gina
mary24
mary24
supermoderator
supermoderator

feminin
Numarul mesajelor : 18093
Varsta : 46
Localizare : alaturi de voi
Joburi/Distractii : o mamica fericita
Stare de spirit : heppy
zodia ta : 10 "trucuri" care taie foamea Leu
. : 10 "trucuri" care taie foamea 683429w1nqpcirhr
Data de inscriere : 18/10/2008

Sus In jos

10 "trucuri" care taie foamea Empty Re: 10 "trucuri" care taie foamea

Mesaj Scris de anka9mai Dum Ian 10, 2010 7:18 am

interesante trucuri Gina dar eu traiesc cu convingerea ca cine este slab de`o viata nu va avea niciodata probleme cu kg in plus....
anka9mai
anka9mai
moderator
moderator

feminin
Numarul mesajelor : 7521
Varsta : 41
Localizare : De la: sapte coline - orasu, nu vinu
Joburi/Distractii : cu Alex si tati
Stare de spirit : ca vantul :))))
zodia ta : 10 "trucuri" care taie foamea Balanta
. : 10 "trucuri" care taie foamea 683429w1nqpcirhr
Data de inscriere : 26/01/2009

Sus In jos

10 "trucuri" care taie foamea Empty Re: 10 "trucuri" care taie foamea

Mesaj Scris de fifi Vin Apr 23, 2010 10:17 am

georgiana-francesca a scris:1)Sunteti invitate la masa. Inainte de a pleca de acasa, luati o lingura de lapte praf si lasati-o sa se topeasca in gura. „Bomba” cu albumina taie pofta de mancare.

2)Serviti la masa apa cu cateva cuburi de gheata (intr-o cana). Reduce automat consumul de vin si de bere.

3)Evitati combinatia dulce-sarat, pentru ca produce pofta de mancare.

4)Beti in fiecare dimineata, pe stomacul gol, un pahar de apa cu o lingurita de otet de mere. Este diuretic, dezintoxicant si intensifica arderea grasimilor.

5)Inainte de a servi supele sau sosurile preparate de dvs., inlaturati stratul de grasime.

6)Mestecati bine mancarea. Cei care o inghit repede inghit si mult aer si se simt balonati.

7)Dupa o masa copioasa, consumati in loc de digestiv (alcool), o ceasca de ceai de menta. Economisiti cel putin 60 kcalorii.

8)Renuntati la lichioruri dulci si la bauturi aperitive. Nu consumati decat vin alb sau rosu. Iar in privinta sampaniei, trebuie evitata cea dulce, care contine mai mult zahar.

9)Planificati-va cel putin 30 de minute pentru fiecare masa principala. Mancati incet, pentru ca senzatia de saturatie se instaleaza abia dupa 15-20 de minute. Cei care nu tin seama de asta mananca prea mult.

10)O ceasca de zeama de supa sau o portie de salata de legume potolesc foamea. Veti manca mai putin din felul principal.

10 "trucuri" care taie foamea 682529_trashbox_148




foarte interesante nu stiam .
fifi
fifi
supervip
supervip

feminin
Numarul mesajelor : 982
Varsta : 42
Localizare : far far away ...
. : 10 "trucuri" care taie foamea 683429w1nqpcirhr
Data de inscriere : 07/10/2009

Sus In jos

10 "trucuri" care taie foamea Empty Re: 10 "trucuri" care taie foamea

Mesaj Scris de simona Mar Iun 01, 2010 9:25 am

anka9mai a scris:interesante trucuri Gina dar eu traiesc cu convingerea ca cine este slab de`o viata nu va avea niciodata probleme cu kg in plus....

ANKA ...EU AM FOST SLABA DE-O VIATA SI ACUM DE CAND NU MAI FUMEZ AM PUS VREO 7 KG ...

ACUM VREAU SA DAU JOS CA NU MAI AM HAINE IN DULAP ...CARE SA MA INCAPA 10 "trucuri" care taie foamea 518641


GINA IAU SI EU DIN SFATURILE TALE !
simona
simona
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 16699
Varsta : 41
Localizare : VALCANI,jud timis
Joburi/Distractii : prietenele mele din forum,poop !
Stare de spirit : o mamica implinita !!!!!!
zodia ta : 10 "trucuri" care taie foamea Capricorn
. : 10 "trucuri" care taie foamea 683429w1nqpcirhr
Data de inscriere : 17/10/2008

https://happy-family.1forum.biz

Sus In jos

10 "trucuri" care taie foamea Empty Re: 10 "trucuri" care taie foamea

Mesaj Scris de roxi Mar Iun 01, 2010 7:02 pm

Aceeasi problema , o am si eu Simona , m-am lasat de tigari si am pus aproape 10kg, anul trecut am slabit tot 10 kg in 2 luni cu ceai de slabit , dar dupa ce am slabit nu am mai avut grija ce mananc si am pus la loc 10+5. Si acum trebuie sa ma lupt cu 15 kg in plus , am inceput sa beau iar ceaiuri , sa evit produse fainoase , grasimi , si dulciuri ...........recunosc ca imi este foarte greu , dar se vede lamasura pantaloni ,cred ca am coborat cu un numar , de cantarit nu m-am cantarit . Totul depinde de metabolism de ambitie si de glanda tiroida , si sa nu mai zic si de STRES , care dupa parerea mea este primul factor de ingrasare .............. ce sa mai zic BAFTA FETELE .......... si daca mai aveti noutati va astept in acest topic , chiar ma intereseaza . 10 "trucuri" care taie foamea 678577 IASOMIA
10 "trucuri" care taie foamea 21779771

Ceaiul de iasomie este recomandat persoanelor care vor sa slabesca deoarece ajuta la accelerarea metabolismului . Desi nu este energizant ca ceaiul verde , acesta calmeaza si regleaza circulatia sangelui .Datorita efectului calmant , acesta indeparteaza migrene stimuland relaxarea generala a organismului .
roxi
roxi
supervip
supervip

feminin
Numarul mesajelor : 3737
Varsta : 48
Localizare : langa voi
Joburi/Distractii : forum mamici happy; calatoriile
Stare de spirit : optimista , fericita , implinita
. : 10 "trucuri" care taie foamea 683429w1nqpcirhr
Data de inscriere : 08/02/2010

Sus In jos

10 "trucuri" care taie foamea Empty Re: 10 "trucuri" care taie foamea

Mesaj Scris de monica_2008 Joi Iun 03, 2010 12:21 am

E interesant asta cu ceaiul de iasomie...voi incerca si eu tu Roxi ai slabit de la el?
monica_2008
monica_2008
moderator
moderator

feminin
Numarul mesajelor : 13728
Varsta : 53
Localizare : Baia-Mare
Stare de spirit : happy
zodia ta : 10 "trucuri" care taie foamea Fecioara
. : 10 "trucuri" care taie foamea 683429w1nqpcirhr
Data de inscriere : 20/10/2008

https://happy-family.1forum.biz

Sus In jos

10 "trucuri" care taie foamea Empty Re: 10 "trucuri" care taie foamea

Mesaj Scris de roxi Joi Iun 03, 2010 12:26 am

monica_2008 a scris:E interesant asta cu ceaiul de iasomie...voi incerca si eu tu Roxi ai slabit de la el?
Inca nu am slabit Mony , am aflat si eu de curand , pot spune ca ma simt , mult mai linistita dupa o cana de ceai , si nu mai am probleme cu constipatia . 10 "trucuri" care taie foamea 678577 Dar ce probleme ai tu cu kilogramele in plus , dupa cate am vazut arati foarte bine 10 "trucuri" care taie foamea 678577
roxi
roxi
supervip
supervip

feminin
Numarul mesajelor : 3737
Varsta : 48
Localizare : langa voi
Joburi/Distractii : forum mamici happy; calatoriile
Stare de spirit : optimista , fericita , implinita
. : 10 "trucuri" care taie foamea 683429w1nqpcirhr
Data de inscriere : 08/02/2010

Sus In jos

10 "trucuri" care taie foamea Empty Re: 10 "trucuri" care taie foamea

Mesaj Scris de monica_2008 Joi Iun 03, 2010 12:35 am

Cu burta am eu probleme...am grasime multa pe burta 10 "trucuri" care taie foamea 41322 si as da jos si din bulane daca as putea 10 "trucuri" care taie foamea 185498
monica_2008
monica_2008
moderator
moderator

feminin
Numarul mesajelor : 13728
Varsta : 53
Localizare : Baia-Mare
Stare de spirit : happy
zodia ta : 10 "trucuri" care taie foamea Fecioara
. : 10 "trucuri" care taie foamea 683429w1nqpcirhr
Data de inscriere : 20/10/2008

https://happy-family.1forum.biz

Sus In jos

10 "trucuri" care taie foamea Empty Re: 10 "trucuri" care taie foamea

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum