mamici si copii
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Ajutor vreau sa slabesc

+22
anka9mai
Ana
marika
mary24
AlinaS
pupkiss
georgiana-francesca
bubulinutza
miky_28
cosmetic.style
lilique
irina
cesy
ramona
simona
analis
florares
celina74
Andreea Juhos
Roxionela
lucaciu claudia
brunetik
26 participanți

Pagina 1 din 5 1, 2, 3, 4, 5  Urmatorul

In jos

Ajutor vreau sa slabesc Empty Ajutor vreau sa slabesc

Mesaj Scris de Vizitato Lun Feb 23, 2009 4:19 am

cine poate sa ma ajute si pe mine cu o reteta de slabit pe care a tinut-o si a dat rezultate foarte repede...m-am ingrasat foarte mult in iarna asta silly silly silly

Vizitato
Vizitator


Sus In jos

Ajutor vreau sa slabesc Empty Re: Ajutor vreau sa slabesc

Mesaj Scris de brunetik Lun Feb 23, 2009 5:43 am

HAPPY ...SI EU ASTEPT O RETETA BUNA....NE AJUTA CINEVA????
brunetik
brunetik
supervip
supervip

feminin
Numarul mesajelor : 5362
Varsta : 44
zodia ta : Ajutor vreau sa slabesc Balanta
. : Ajutor vreau sa slabesc 683429w1nqpcirhr
Data de inscriere : 18/10/2008

Sus In jos

Ajutor vreau sa slabesc Empty Re: Ajutor vreau sa slabesc

Mesaj Scris de lucaciu claudia Lun Feb 23, 2009 8:13 am

am auzit ca functioneaza f bine regimul disociat:3 zile lactate,3 zile carne si 3 zile legume fructe
lucaciu claudia
lucaciu claudia
supervip
supervip

feminin
Numarul mesajelor : 854
Varsta : 47
Localizare : cluj napoca
Joburi/Distractii : cu bebe acasa
Stare de spirit : vesela
zodia ta : Ajutor vreau sa slabesc Leu
. : Ajutor vreau sa slabesc 683429w1nqpcirhr
Data de inscriere : 02/11/2008

Sus In jos

Ajutor vreau sa slabesc Empty Re: Ajutor vreau sa slabesc

Mesaj Scris de Roxionela Lun Mar 23, 2009 12:02 am

nu cunosc acel regim ,dar stiu 100% ca dieta care o face sora mea este foarte buna,este data de o doctorita, si sincer manaca sanatos dar si slabeste in acelais timp,daca vreti fetelor o pun pe sora mea sa mi-o traduca ( ea traieste in afara ) si apoi am sa o scriu aici ,poate va ajuta si pe voi

Roxionela
membru incepator
membru incepator

feminin
Numarul mesajelor : 60
Varsta : 39
Localizare : Bucuresti
Stare de spirit : vesela mai tot timpul
. : Ajutor vreau sa slabesc 683429w1nqpcirhr
Data de inscriere : 28/10/2008

Sus In jos

Ajutor vreau sa slabesc Empty Re: Ajutor vreau sa slabesc

Mesaj Scris de Andreea Juhos Vin Apr 03, 2009 5:29 pm

eu vreau sa ma angras HAPPY
Andreea Juhos
Andreea Juhos
supervip
supervip

feminin
Numarul mesajelor : 1144
Varsta : 47
Localizare : Hunedoara
Joburi/Distractii : Asistent personal
Stare de spirit : Buna
zodia ta : Ajutor vreau sa slabesc Varsator
. : Ajutor vreau sa slabesc 683429w1nqpcirhr
Data de inscriere : 18/10/2008

Sus In jos

Ajutor vreau sa slabesc Empty Re: Ajutor vreau sa slabesc

Mesaj Scris de celina74 Sam Apr 04, 2009 6:29 pm

eu nu vreau decat sa dau burta jos....dar sunt cam delasatoare...gimnastica nu am chef sa fac,
celina74
celina74
supervip
supervip

feminin
Numarul mesajelor : 994
Varsta : 49
Localizare : Bucuresti
Stare de spirit : buna
zodia ta : Ajutor vreau sa slabesc Fecioara
. : Ajutor vreau sa slabesc 683429w1nqpcirhr
Data de inscriere : 19/10/2008

Sus In jos

Ajutor vreau sa slabesc Empty Re: Ajutor vreau sa slabesc

Mesaj Scris de florares Sam Apr 04, 2009 6:57 pm

eu am mai slabit .,acum decand am iesit in curte si am treaba am mai dat jos ............burta se mentine ....
Ajutor vreau sa slabesc 1939407mk9zpja2r2 LAUGHFING
florares
florares
supervip
supervip

feminin
Numarul mesajelor : 8482
Varsta : 48
Localizare : simeria-hunedoara
zodia ta : Ajutor vreau sa slabesc Taur
. : Ajutor vreau sa slabesc 683429w1nqpcirhr
Data de inscriere : 19/10/2008

Sus In jos

Ajutor vreau sa slabesc Empty Re: Ajutor vreau sa slabesc

Mesaj Scris de brunetik Sam Apr 04, 2009 7:10 pm

da..roxione;la , eu sunt interesata de acea reteta.dak vrei si ai placerea sa mi-o prezinti si mie, as fi foarte bucuroasa. iti multumesc.
brunetik
brunetik
supervip
supervip

feminin
Numarul mesajelor : 5362
Varsta : 44
zodia ta : Ajutor vreau sa slabesc Balanta
. : Ajutor vreau sa slabesc 683429w1nqpcirhr
Data de inscriere : 18/10/2008

Sus In jos

Ajutor vreau sa slabesc Empty Re: Ajutor vreau sa slabesc

Mesaj Scris de analis Sam Apr 04, 2009 7:45 pm

Eui am luat pastile Superslim...chinezesti...plante...opreste pofta de mancare...dar trebuie sa te fortezi sa mananci.
Se slabeste foarte repede...
Da energie multa care trebuie consumata!

Eu le luam cu 110 ron si acum sunt 55 ron!
analis
analis
supervip
supervip

feminin
Numarul mesajelor : 1029
Varsta : 44
Localizare : Constanta
Stare de spirit : vesela
. : Ajutor vreau sa slabesc 683429w1nqpcirhr
Data de inscriere : 19/12/2008

Sus In jos

Ajutor vreau sa slabesc Empty Re: Ajutor vreau sa slabesc

Mesaj Scris de simona Dum Apr 05, 2009 11:01 am

wowww .. va doresc sa slabiti fetelor ...daca asta va doriti!
eu ma mantin inca ... HAPPY
simona
simona
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 16699
Varsta : 41
Localizare : VALCANI,jud timis
Joburi/Distractii : prietenele mele din forum,poop !
Stare de spirit : o mamica implinita !!!!!!
zodia ta : Ajutor vreau sa slabesc Capricorn
. : Ajutor vreau sa slabesc 683429w1nqpcirhr
Data de inscriere : 17/10/2008

https://happy-family.1forum.biz

Sus In jos

Ajutor vreau sa slabesc Empty Re: Ajutor vreau sa slabesc

Mesaj Scris de Andreea Juhos Lun Apr 06, 2009 1:28 am

retete de angrasat nu stiti fetelor? HAPPY
Andreea Juhos
Andreea Juhos
supervip
supervip

feminin
Numarul mesajelor : 1144
Varsta : 47
Localizare : Hunedoara
Joburi/Distractii : Asistent personal
Stare de spirit : Buna
zodia ta : Ajutor vreau sa slabesc Varsator
. : Ajutor vreau sa slabesc 683429w1nqpcirhr
Data de inscriere : 18/10/2008

Sus In jos

Ajutor vreau sa slabesc Empty Re: Ajutor vreau sa slabesc

Mesaj Scris de ramona Mar Apr 07, 2009 9:40 pm

eu nu cred in medicamente, ceaiuri de slabit............
cel mai bun mod de slabire e un regim bun si putina miscare.
acum ca se incalzeste afara puteti alerga dimineata si seara macar jumatate de ora daca nu va permite timpul mai mult.

iata un regim care garantat (spun asta pt ca am vazut cu ochii mei) chiar da rezultate daca aveti vointa si reusiti sa-l tineti.
parerea mea e ca mai bine il incepeti dupa sarbatorile de paste.


Regimul disociat de la A la Z

Regimul disociat a fost inventat in anii 30 si s-a bucurat de o mare popularitate incepand din 1950. Milioane de femei din toata lumea au reusit sa slabeasca cu ajutorul lui, asa ca tu de ce nu ai face-o? Este un regim destul de usor de tinut, daca nu iei in calcul monotonia data de consumul acelorasi alimente si asocieri de alimente.

Principiile sale stau la baza mai multor regimuri celebre de slabit, printre care si Montignac. De exemplu, in cadrul regimului Montignac nu ai voie sa consumi la acceasi masa proteine si glucide sau lipide si glucide.

Principii: Nu alimentele in sine ne ingrasa, ci combinarea lor intr-un mod neadecvat.

Durata: Se tine in general pe parcursul unei saptamani sau maxim doua. Dupa o perioada de pauza se poate reveni pentru o noua perioada de regim, pana cand pierzi intregul surplus de greutate.

Avantaje:Este eficient mai ales pe termen scurt, deoarece nu exista restrictii in ceea ce priveste cantitatea alimentelor, ci numai continutul acestora. Astfel, nu vei fi pusa niciodata in situatia de a te confrunta cu senzatia de foame.

Dezavantaje: Este un regim monoton si trebuie sa iti impui o anumita disciplina alimentara pentru a-l putea duce la bun sfarsit. Desi se slabeste considerabil, daca dupa intreruperea regimului disociat revii la o alimentatie bogata in dulciuri si grasimi, efectul yo-yo nu va intarzia sa apara.

Variante ale regimului disociat:

Exista mai multe variante ale regimului disociat, pe care le poti adapta si combina in functie de disponibilitatile tale de a tine o dieta, de stilul de viata si de surplusul de greutate de care vrei sa scapi.

Regimul disociat clasic:

Dupa o saptamana de regim disociat clasic se pot slabi in medie pana la 5 kilograme. Se consuma in fiecare zi a saptamanii un alt tip de alimente dupa cum urmeaza:

# Luni: Carne. De pui sau de vita, slaba, pregatita la aburi sau pe gratar;

# Marti: Legume. Orice fel de legume, sote, fierte, pe gratar, frigarui de legume, cu adaos de condimente, suc de lamaie, sub forma de salata dar fara ulei;

# Miercuri: Peste. Fiert, fript, cu condimente; de preferat este sa alegi pestele de apa dulce, este mai sarac in calorii;

# Joi: Lactate. Iaurt slab, branza cu continut scazut de grasimi, lapte dulce sau acru, cascaval slab, sana, kefir;

# Vineri: Oua. Este cea mai grea zi. Poti consuma practic oua in orice cantitate, dar nu iti recomandam acest lucru. Chiar daca nu ai probleme de sanatate, nu este indicat sa consumi mai mult de doua oua zilnic. Daca ti se pare foarte dificil, poti inlocui aceasta zi cu una din cele prezentate mai sus;

# Sambata: Fructe. Fructe la discretie, in orice cantitate doresti. Poti manca chiar si fructe dulci, care in alte regimuri de slabire sunt interzise - banane, pere, struguri.

# Duminica: Ai liber la combinatii intre alimentele cuprinse in celelalte zile ale saptamanii.

Regimul disociat de 3 zile

Este o varianta mai scurta a regimului disociat clasic. Astfel, in prima zi se consuma exclusiv lactate, in a doua zi exclusiv carne slaba, iar in ultima zi, fructe. Este bine de tinut atunci cand ai foarte putin timp la dispozitie si vrei sa scapi urgent de cateva kilograme in plus. In cele trei zile, daca respecti principiile regimului, poti slabi in jur de 2 kilograme.

Regimul disociat pe termen lung

Se poate tine timp de cateva luni. Chiar daca scaderea in greutate este mai lenta, este mai sigura, iar riscul de a pune inapoi kilogramele pierdute dupa intreruperea regimului este mult mai mic. La fiecare dintre mese, evita asocierile de proteine si glucide sau lipide si glucide. De exemplu, nu asocia o friptura (proteine) cu cartofi sau paste (glucide). Varianta corecta: paste cu legume, pui cu salata etc.
ramona
ramona
vip
vip

feminin
Numarul mesajelor : 309
Varsta : 45
Localizare : Mangalia
Stare de spirit : o femeie implinita!
zodia ta : Ajutor vreau sa slabesc Capricorn
. : Ajutor vreau sa slabesc 683429w1nqpcirhr
Data de inscriere : 05/01/2009

Sus In jos

Ajutor vreau sa slabesc Empty Re: Ajutor vreau sa slabesc

Mesaj Scris de ramona Mar Apr 07, 2009 9:42 pm

DIETA DISOCIATA SIMPLA

Aceasta dieta disociata este o dieta ce tine relativ putin (4 zile) si este ideala pentru a pierde din greutate inainte de un eveniment important!
Principala caracteristica este consumarea unui singur tip de alimente in fiecare din cele 4 zile.

Ziua 1: fructe (se alege un singur fruct, de exemplu mar, si se consuma in cite cantitati se doreste).

Ziua 2: lactate - un sigur fel dintre branza, lapte sau iaurt, in cantitati la alegere

Ziua 3: cartofi, fierti, fara condimente sau unt.

Ziua 4: carne, slaba, de pui sau vita, nu prajita in ulei.

In urma dietei, daca este tinuta corect, se pot pierde aproximativ 2-2.5 kg si este relativ simplu de tinut.
ramona
ramona
vip
vip

feminin
Numarul mesajelor : 309
Varsta : 45
Localizare : Mangalia
Stare de spirit : o femeie implinita!
zodia ta : Ajutor vreau sa slabesc Capricorn
. : Ajutor vreau sa slabesc 683429w1nqpcirhr
Data de inscriere : 05/01/2009

Sus In jos

Ajutor vreau sa slabesc Empty Re: Ajutor vreau sa slabesc

Mesaj Scris de ramona Mar Apr 07, 2009 9:42 pm

Reteta de slabit:

1 ZI: macaroane cu branza;
3 ZILE: orez fiert;
3 ZILE: pui fiert sau la gratar;
3 ZILE: cartofi;
3 ZILE: legume si fructe crude;
3 ZILE: carne vita fiarta sau la gratar;
2 ZILE: lactate;
3 ZILE: carne de pui-peste-vita la gratar sau fierte
1 ZI: dulciuri.
Zilnic obligatoriu se bea 2 litri apa cu lamaie.
In 3 saptamani se slabeste 7 kilograme.
ramona
ramona
vip
vip

feminin
Numarul mesajelor : 309
Varsta : 45
Localizare : Mangalia
Stare de spirit : o femeie implinita!
zodia ta : Ajutor vreau sa slabesc Capricorn
. : Ajutor vreau sa slabesc 683429w1nqpcirhr
Data de inscriere : 05/01/2009

Sus In jos

Ajutor vreau sa slabesc Empty Re: Ajutor vreau sa slabesc

Mesaj Scris de ramona Mar Apr 07, 2009 9:43 pm

DE RETINUT PE TIMPUL DIETEI NU SE CONSUMA ALCOOL SUB NICI O FORMA!!!!
ramona
ramona
vip
vip

feminin
Numarul mesajelor : 309
Varsta : 45
Localizare : Mangalia
Stare de spirit : o femeie implinita!
zodia ta : Ajutor vreau sa slabesc Capricorn
. : Ajutor vreau sa slabesc 683429w1nqpcirhr
Data de inscriere : 05/01/2009

Sus In jos

Ajutor vreau sa slabesc Empty Re: Ajutor vreau sa slabesc

Mesaj Scris de ramona Mar Apr 07, 2009 9:46 pm

DIETA DISOCIATA - variante: disociata pe zile, de 90 de zile…

Dieta disociata este recomandata cand dorim sa slabim repede. Remarcam ca dieta disociata este foarte populara in ultimii ani. Regimul disociat are succes inclusiv printre vedete. Totusi, dietele disociate cu rezultate rapide nu sunt foarte agreate de nutritionisti iar la sfarsitul articolului veti gasi parerea nutritionistului-colaborator proDieta.ro despre regimul disociat si cateva sfaturi.

Varianta dieta disociata pe zile:

1. Zi de fructe: nu are importanta daca doriti un singur soi de fructe sau mai multe. Nu sunt recomandate bananele, nici fructele confiate care contin prea mult zahar. Recomandarea prodieta.ro: daca tot aveti de gand sa tineti acest tip de dieta disociata alegeti pe cat posibil si fructe de padure naturale si proaspete pentru ca au foarte multi fitonutrienti, antioxidanti.
2. Zi de orez: orezul trebuie pregatit fiert simplu cu cateva verdeturi. Puteti combina si cu salata de telina, rosii, ardei si alte legume insa salatele nu este recomandat sa fie cu ulei. Va recomandam orezul brun sau integral. Recomandarea nu este numai pentru dietele disociate ci pentru alimentatia dvs. in general. Orezul alb, decorticat nu isi pastreaza toate proprietatile benefice. (»cititi mai multe despre orez in articolul dedicat)
3. Zi de lapte: maximum 2.5 litri de lapte. Va recomandam lapte sau iaurturi slabe.
4. Zi de sucuri: sucurile de fructe sau legume trebuie sa fie proaspat stoarse la un aparat. Astfel ne asiguram ca sucul va contine cat mai mult din fruct, inclusiv pulpa acolo unde este cazul (pentru aportul de fibra necesar organismului si recomandat in curele de slabire). Nu sunt deloc recomandate sucurile ambalate caci au sau pot avea adaos de zahar sau glucoza, s.a. Chiar daca pe cutie este scris „fara zahar adaugat” sau 100% suc asupra acestora se intervine totusi din fabrica pentru a rezista chiar si luni de zile in ambalajele respective. Sucurile realizate de dvs. se vor altera destul de repede dar acesta este de fapt un semn ca sunt proaspete si sanatoase!
5. Zi de legume: salata, mazare, rosii, morcovi, praz, sfecla rosie, conopida, fasole verde, ridichii, broccoli, gulii. Puteti manca salate mari. Legumele pot fi gatite la cuptor fara ulei, la gratar sau fierte la aburi. Puteti repeta mai des ziua de legume, nu numai in cadrul unei diete disociate.
6. Zi de peste: fiert sau la gratar dar fara sosuri!
7. Zi de mini-rasfat: ai voie cate putin din cele de mai sus
Daca nu trisati, cu ajutorul dietei disociate veti ajunge sa pierdeti dupa o saptamana aproximativ 4-5 kg. Asta e vestea buna. Vestea mai putin buna este ca, pe termen lung, nu prea faceti bine…
ramona
ramona
vip
vip

feminin
Numarul mesajelor : 309
Varsta : 45
Localizare : Mangalia
Stare de spirit : o femeie implinita!
zodia ta : Ajutor vreau sa slabesc Capricorn
. : Ajutor vreau sa slabesc 683429w1nqpcirhr
Data de inscriere : 05/01/2009

Sus In jos

Ajutor vreau sa slabesc Empty Re: Ajutor vreau sa slabesc

Mesaj Scris de ramona Mar Apr 07, 2009 9:54 pm

celina74 a scris:eu nu vreau decat sa dau burta jos....dar sunt cam delasatoare...gimnastica nu am chef sa fac,


fara exercitii nu scapi in veci de burta, poti sa faci orice regim
slabesti dar burta tot ramane.
asa ca neaparat trebuie exercitii mai ales pt noi care suntem mamici si am nascut.
asa ca daca va doriti f mult va sacrificati!!!!


Exercitii pentru abdomen

Incepatorii le pot face doar de doua ori pe saptamana. Fiecare exercitiu trebuie facut pana la epuizare musculara, adica sa tina intre 30 si 90 de secunde. Astfel, se considera ca ai executat un set. In total, numarul acestora nu trebuie sa depaseasca 15 repetari. Pauza recomandata intre repetari este de un minut. Concentreaza-te asupra fiecarui exercitiu in parte, si incearca sa faci 2-3 seturi de exercitii.

Exercitiul 1

Stai intinsa pe podea, cu genunchii indoiti la 90 de grade, talpile lipite intre ele deasupra liniei podelei cu cativa centimentri. Mainile sa fie asezate pe langa corp. Ridica soldurile si contracta in acelasi timp muschii abdominali. Expira pe masura ce contracti muschii, si inspira in momentul in care ridici bazinul.

Exercitiul 2

Acest exercitiu lucreaza asupra trunchiului, insa o face in mod special asupra zonei abdominale. Incepe prin a sta intinsa pe burta, cu mainile indoite pe langa trunchi, palmele cu fata in jos. Apoi ridica trunchiul incercand sa te sprijini pe coate si pe varfurile picioarelor. Mentine pozitia pret de 5 secunde, apoi revino la pozitia initiala. Treptat, incearca sa mentii pozitia cat mai mult, tinzand catre cateva zeci de secunde. Pe masura ce te obisnuiesti cu acest tip de exercitiu, poti sa te sprijini direct in maini, in loc de coate.


Exercitiul 3

cest exercitiu actioneaza asupra muschilor oblici si a celor fesieri. Stai intinsa pe spate, cu genunchii indoiti la 90 de grade, capul inainte, mainile la spatele gatului, impreunate. Intinde piciorul drept cat poti de mult si apropie genunchiul stang catre piept. Repeta miscarea alternand dreapta cu stanga. Roteste trunchiul in directia opusa celei de miscare a piciorului catre piept.

Daca vei face aceste exercitii corect si cu regularitate, vei constata modificari notabile in aspectul abdomenului in aproximativ 6 saptamani. Ai rabdare si fii convinsa ca nimic nu este imposibil, cu atat mai mult un abdomen de invidiat!
ramona
ramona
vip
vip

feminin
Numarul mesajelor : 309
Varsta : 45
Localizare : Mangalia
Stare de spirit : o femeie implinita!
zodia ta : Ajutor vreau sa slabesc Capricorn
. : Ajutor vreau sa slabesc 683429w1nqpcirhr
Data de inscriere : 05/01/2009

Sus In jos

Ajutor vreau sa slabesc Empty Re: Ajutor vreau sa slabesc

Mesaj Scris de ramona Mar Apr 07, 2009 9:55 pm

Andreea Juhos a scris:retete de angrasat nu stiti fetelor? HAPPY


Ai nevoie de cateva kilograme in plus?

Ti se pare ca esti prea slaba si vrei sa te ingrasi? Sau te intereseaza doar sa iti intaresti muschii si sa-ti imbunatatesti aspectul fizic? Atunci ai dat click unde trebuie. Citeste sfaturile noastre de mai jos despre cum poti adauga cateva kilograme de calitate greutatii tale.

Mananca mai mult
Poate parea destul de evident, dar multe persoane care doresc sa ia in greutate pur si simplu nu mananca suficient. Nutritionistii recomanda sa adaugi aproximativ 50 de calorii la fiecare kilogram din greutatea ta corporala actuala.

De exemplu, daca ai o greutate de 50 de kilograme, inseamna ca ar trebuie sa consumi in jur de 2800 de calorii pe zi. La inceput poate parea mult, drept pentru care ai putea incerca sa consumi cate 6-8 mese pe zi.

Cand ai ajuns la greutatea ideala, aminteste-ti sa-ti ajustezi din nou numarul caloriilor consumate, astfel incat de acum incolo sa reusesti doar sa te mentii. Consulta calculatorul caloric pentru a stabili meniul ideal!

Bea mai multe lichide
Pe langa apa pe care o bei de-a lungul zilei pentru a te hidrata, adauga un plus de calorii dietei tale consumand sucuri. Spre exemplu, 200 ml de suc de mere contine aproximativ 140 de calorii.

Mananca dupa-antrenament
Daca vrei sa-ti dezvolti muschii, ai nevoie sa consumi o masa buna dupa antrenamente. Cercetarile au demonstrat ca masa ideala de dupa programul de fitness contine 2 grame de proteine si 5 grame de carbohidrati pentru fiecare kilogram din greutatea ta corporala.

Daca ai o greutate de 50 de kilograme, inseamna ca ar trebui sa consumi aproximativ 22 grame de proteine si 58 grame de carbohidrati. Un sandvis cu carne de curcan pe paine integrala din grau, un pahar cu lapte si un iaurt ar trebui sa acopere nevoia de proteine si carbohidrati.

Consuma bauturi sportive
Bauturile sportive nu numai ca iti ofera o portie si mai mare de calorii (in jur de 120 de calorii la o sticla de 500 de ml), dar sunt si o modalitate buna de a te mentine hidratata si energizata in timpul antrenamentelor. Greutatile mai mari cu fiecare zi, impreuna cu o nutritie buna, constituie cheia pentru castigarea unei mese musculare solide.

Ia in considerare si suplimentele
Pudrele din proteine si alte produse special concepute te pot ajuta sa iei in greutate, dar e doar alegerea ta. Tine cont ca majoritatea dintre ele nu au un gust prea placut si pot fi destul de costisitoare.

Daca esti o persoana ocupata si ai probleme cu mesele pe parcursul zilei, shake-urile din proteine sau alte inlocuitoare ale meselor te pot ajuta sa compensezi aceste neajunsuri. Incearca totusi sa iei o gustare din seminte, alune, iaurt, fructe.

Cheia este rabdarea
In nici un caz nu te napusti asupra mancarii nesanatoase sperand ca vei lua mai repede kilogramele in plus. Doar stomacul tau va fi plin si greu. Si poate chiar bolnav.

Mananca multe proteine si carbohidrati, antreneaza-te din greu si vei fi pe calea cea buna pentru a castiga kilogramele de calitate pe care ti le doresti.
ramona
ramona
vip
vip

feminin
Numarul mesajelor : 309
Varsta : 45
Localizare : Mangalia
Stare de spirit : o femeie implinita!
zodia ta : Ajutor vreau sa slabesc Capricorn
. : Ajutor vreau sa slabesc 683429w1nqpcirhr
Data de inscriere : 05/01/2009

Sus In jos

Ajutor vreau sa slabesc Empty Re: Ajutor vreau sa slabesc

Mesaj Scris de ramona Mar Apr 07, 2009 10:02 pm

ramona
ramona
vip
vip

feminin
Numarul mesajelor : 309
Varsta : 45
Localizare : Mangalia
Stare de spirit : o femeie implinita!
zodia ta : Ajutor vreau sa slabesc Capricorn
. : Ajutor vreau sa slabesc 683429w1nqpcirhr
Data de inscriere : 05/01/2009

Sus In jos

Ajutor vreau sa slabesc Empty Re: Ajutor vreau sa slabesc

Mesaj Scris de florares Mier Apr 08, 2009 6:40 pm

exercitile sunt la mine o problema nu prea am timp sa le fac.................
Ajutor vreau sa slabesc 2120040huijptiz6q
florares
florares
supervip
supervip

feminin
Numarul mesajelor : 8482
Varsta : 48
Localizare : simeria-hunedoara
zodia ta : Ajutor vreau sa slabesc Taur
. : Ajutor vreau sa slabesc 683429w1nqpcirhr
Data de inscriere : 19/10/2008

Sus In jos

Ajutor vreau sa slabesc Empty Re: Ajutor vreau sa slabesc

Mesaj Scris de cesy Joi Apr 16, 2009 11:35 pm

analis a scris:Eui am luat pastile Superslim...chinezesti...plante...opreste pofta de mancare...dar trebuie sa te fortezi sa mananci.
Se slabeste foarte repede...
Da energie multa care trebuie consumata!

Eu le luam cu 110 ron si acum sunt 55 ron!

ok,cat timp ai luat pastile?o luna,doua?

dupa ce ai intrerupt pastilele cate kg ai pus inapoi?

si eu sunt interesata de pastilele astea
cesy
cesy
supervip
supervip

feminin
Numarul mesajelor : 2112
Varsta : 47
Localizare : bacau
zodia ta : Ajutor vreau sa slabesc Berbec
. : Ajutor vreau sa slabesc 683429w1nqpcirhr
Data de inscriere : 09/04/2009

Sus In jos

Ajutor vreau sa slabesc Empty Re: Ajutor vreau sa slabesc

Mesaj Scris de irina Vin Apr 17, 2009 12:21 am

eu am inceput sa iau reductil sa vad ce reusesc sa fac o sa va tin la curent

irina
supervip
supervip

feminin
Numarul mesajelor : 821
Varsta : 44
. : Ajutor vreau sa slabesc 683429w1nqpcirhr
Data de inscriere : 21/12/2008

Sus In jos

Ajutor vreau sa slabesc Empty Re: Ajutor vreau sa slabesc

Mesaj Scris de cesy Dum Apr 19, 2009 6:22 pm

irina a scris:eu am inceput sa iau reductil sa vad ce reusesc sa fac o sa va tin la curent

cunosc o farmacista care a luat reductil

a zis ca a slabit vreo 6 kg,si dupca ce nu a mai luat in urmatoarea luna a pus 2 kg inapoi

acum nu am mai vb cu ea,da cand merg la farmacie chiar am sa o intreb s avad ce zice
cesy
cesy
supervip
supervip

feminin
Numarul mesajelor : 2112
Varsta : 47
Localizare : bacau
zodia ta : Ajutor vreau sa slabesc Berbec
. : Ajutor vreau sa slabesc 683429w1nqpcirhr
Data de inscriere : 09/04/2009

Sus In jos

Ajutor vreau sa slabesc Empty Re: Ajutor vreau sa slabesc

Mesaj Scris de lilique Joi Apr 23, 2009 2:08 am

fetelor o metoda sa-mi dati si mie.....cateva kg, nu aveti?
lilique
lilique
supervip
supervip

feminin
Numarul mesajelor : 1767
Varsta : 40
Localizare : tg-jiu
zodia ta : Ajutor vreau sa slabesc Berbec
. : Ajutor vreau sa slabesc 683429w1nqpcirhr
Data de inscriere : 26/02/2009

Sus In jos

Ajutor vreau sa slabesc Empty Re: Ajutor vreau sa slabesc

Mesaj Scris de cesy Joi Apr 23, 2009 4:49 pm

lilique a scris:fetelor o metoda sa-mi dati si mie.....cateva kg, nu aveti?

cu mare drag

uite din partea mea...........vreo 30 de kg,ce zici?

eu ma pot lipsi de ele,si le donez cu mareeeeee draggggg
cesy
cesy
supervip
supervip

feminin
Numarul mesajelor : 2112
Varsta : 47
Localizare : bacau
zodia ta : Ajutor vreau sa slabesc Berbec
. : Ajutor vreau sa slabesc 683429w1nqpcirhr
Data de inscriere : 09/04/2009

Sus In jos

Ajutor vreau sa slabesc Empty Re: Ajutor vreau sa slabesc

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 1 din 5 1, 2, 3, 4, 5  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum